مگ می | MagMe
3 روش جستجو در گوگل برای بهبود نتایج آن
بازدید 1307
مگ می تیم 706 روز پیش 1.0
بدون دیدگاه

3 روش جستجو در گوگل برای بهبود نتایج آن

در این مقاله 3 روش بیان شده است که تا حد امکان نتایج دقیقی از جستجو خود در گوگل به دست آورید. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

یکی از دلایلی که استفاده از گوگل ترجیح داده می شود، کیفیت نتایجی است که ارائه می دهد. متأسفانه، علی‌رغم تلاش‌هایی که گوگل برای اطمینان از نمایش نتایج با کیفیت بالا به کاربران انجام می‌دهد، چندین نتایج ناموفق قابل توجه وجود دارد.

یکی از این موارد ناامیدکننده، دقت اطلاعات در Featured Snippets و منبع اطلاعاتی است که در صفحات نتایج خود نشان می دهد. گوگل اکنون در تلاش است تا این مشکل را با مجموعه ای از پیشرفت ها در صفحات نتایج جستجوی خود برطرف کند. در این مقاله نحوه تلاش شرکت گوگل برای مقابله با این مشکل بیان شده است.

کمک به شما در یافتن اطلاعات با کیفیت بالا

در میان چندین پیشرفت جدید در موتور جستجوی گوگل به عنوان هسته ی اصلی این کمپانی، گوگل در وبلاگ خود، اعلام کرد که در حال بهبود و توسعه برخی از ویژگی های موثر در نمایش نتایج جستجو است که به کاربران کمک می کند تا اطلاعات مورد نیاز و با کیفیت را دریافت کنند. آنها عبارتند از:

1. بهبود Featured Snippets

گاهی اوقات، وقتی جستجوی گوگل را انجام می دهید، گوگل بخشی از اطلاعات را می گیرد که مستقیماً به درخواست شما پاسخ می دهد و آن را در یک کادر در بالای صفحه نتایج جستجو قرار می دهد. این کادر که Featured Snippets نام دارد، با استخراج و برجسته کردن اطلاعات مرتبط با جستجوی کاربران، زمان زیادی را برای کاربران Google صرفه جویی می کند.

همچنین مطالعه کنید :  آموزش محو کردن (Blur) بخش هایی از یک تصویر: 5 ابزار آنلاین

متأسفانه، با وجود تمام عملکرد های خوبی که انجام می دهد، کامل نیست.

هنگامی که پاسخ به یک پرسش در بالای صفحه نمایش داده می شود، گاهی اوقات افراد برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد مطالب برجسته شده بر روی لینک کلیک نمی کنند. همچنین، با توجه به اینکه گوگل یک منبع معتبر در نظر گرفته می شود، هر اطلاعاتی را که برجسته می کند، خواه دقیق باشد یا نه، توسط افرادی که به دنبال اطلاعات هستند، به عنوان درست بودن در نظر گرفته می شود.

اگر مرتباً از اطلاعات Featured Snippets استفاده کرده باشید، احتمالاً متوجه شدید که چند بار با اطلاعات نادرست رو به رو شده اید.

برای اطمینان از اینکه اطلاعاتی که در Featured Snippets قرار می دهد تا حد امکان دقیق هستند، گوگل می‌گوید که Multitask Unified Model (MUM) را معرفی کرده است، مدلی جدید برای انتخاب اطلاعاتی که در Featured Snippets نمایش داده شود. در هسته این مدل راهی برای تعیین صحت اطلاعات مورد استفاده در یک Featured Snippets، تعبیه شده است که آن، تایید اطلاعات توسط چندین منبع معتبر است؛ که به صورت ارائه در مقالات بیان شده باشد.

به این ترتیب، هر قطعه اطلاعاتی که در یک Featured Snippets می بینید، به احتمال زیاد دقیق ترین پاسخ به یک سوال است.

2. بهبود “About this result”

About this result یک ویژگی در صفحات نتایج گوگل است که اطلاعات بیشتری را در مورد نتایجی که هنگام انجام جستجوی گوگل ظاهر می شوند، ارائه می دهد. با ضربه زدن بر روی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای یک مورد نتیجه جستجو، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد وب سایتی که منبع آن اطلاعات است دریافت کنید.

همچنین مطالعه کنید :  فایل Hosts چیست و چگونه آن را در ویندوز ویرایش کنید؟

گوگل می‌گوید برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد نتایج و منبع آن ها، اطلاعات دیگری مانند میزان انتشارات یک منبع، مالکیت منبع اطلاعات، بررسی‌های آنلاین در مورد منبع، یا اینکه آیا این منبع اطلاعات و تسلط کافی در مورد این موضوع دارد یا خیر، را بیان می‌کند.

هدف از این کار دادن اطلاعات بیشتر به کاربران Google برای ارزیابی مستقل منبع و ماهیت اطلاعاتی است که می‌بینند. این به این دلیل است که برخی از نتایج جستجوی گوگل را نباید کورکورانه پذیرفت و به آنها اعتماد کرد، حتی اگر از منابع معتبری ذکر شده باشند.

3. توسعه ی Content Advisories

گوگل سعی می‌کند اطمینان حاصل کند که نتایجی که برای جستجوها نشان می‌دهد، اطلاعاتی با کیفیت بالا از چندین منبع معتبر است. متأسفانه، گاهی اوقات، زمانی که رویدادی رخ می دهد، اطلاعات منتشر شده مربوط به آن رویداد بسیار سریعتر از آن چیزی است که گوگل بتواند صحت آن را تأیید کند.

در حالی که گوگل همچنان نتایج را برای جستجو های مربوط به یک موضوع در حال تحول نشان می‌دهد، توصیه‌های محتوایی (Content Advisories) خود را نمایش می‌دهد تا زمانی که به کیفیت کلی نتایج موجود اطمینان حاصل کند، احتمال عدم صحت مطالب را به کاربران خود گوشزد می کند.

به عنوان مثال، اگر اخباری در مورد اتفاقی در کاخ سفید وجود داشته باشد، ممکن است Google توصیه هایی را برای “بررسی مجدد” (check back later) اطلاعات در مورد آن موضوع ارائه دهد، این در صورتی است که به اندازه کافی منابع معتبری برای صحت آن موضوع وجود نداشته باشد.

همچنین مطالعه کنید :  آموزش رفع مشکل عدم دانلود فایل ها در مرورگر کروم + 8 راه حل

مهارت های سرچ در گوگل خود را بهبود بخشید

ابزارهای زیادی در اختیار شما وجود دارد تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی که در صفحات نتایج گوگل به دست می آورید با کیفیت بالا و تا حد امکان دقیق هستند.

در حالی که گوگل به خوبی کار می کند تا اطمینان حاصل کند که اطلاعات ارائه شده در مورد موضوع به بهترین شکل ممکن است، حال نوبت شماست که از ویژگی های موجود برای به دست آوردن بهترین نتایج جستجوی Google استفاده کنید.

بخش تبلیغات

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *