مگ می | MagMe
بازدید 4757
مگ می تیم 641 روز پیش 1.0
بدون دیدگاه

نحوه خاموش کردن 5G در سامسونگ گلکسی S21 و S22

آیا نیاز دارید اینترنت 5G را در گوشی سامسونگ گلکسی S خود را خاموش کنید؟ در این مقاله نحوه انجام غیر فعال کردن اینترنت 5G در گوشی های سامسونگ Galaxy S بیان شده است.

سری گلکسی S21 و S22 سامسونگ از 5G پشتیبانی می کنند و به آنها امکان می دهد در صورت اتصال به شبکه مناسب، سرعت دانلود بالایی داشته باشند. با این حال، شبکه های 5G نقاط ضعف خاص خود را دارند و می توانند باتری گوشی شما را در کمترین زمان خالی کنند.

اگر می خواهید عمر باتری Galaxy S21 یا Galaxy S22 خود را افزایش دهید یا در کشوری زندگی می کنید که استانداردهای اتصال اینترنت 5G هنوز وارد نشده است، خاموش کردن 5G در گوشی موبایل شما یک حرکت هوشمندانه خواهد بود. در ادامه این مقاله نحوه انجام این کار آمده است.

چرا باید اینترنت 5G را در Samsung Galaxy S21 یا Galaxy S22 خاموش کنیم؟

شبکه های 5G سرعت دانلود دیوانه کننده ای را در گوشی همراه شما به ارمغان می آورند. و در حالی که پوشش سرویس دهی آنها در چند سال گذشته بهبود یافته است، اما آنها به اندازه شبکه های 4G در همه جا پوشش ندارند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که پوشش 5G ضعیفی دارد، بهتر است گزینه اتصال 5G را در موبایل خود خاموش کنید و عمر باتری آن را افزایش دهید. همچنین این کار می تواند باعث شود گوشی شما کمی خنک تر کار کند.

همچنین مطالعه کنید :  نحوه تنظیم استثناهای Windows Security در ویندوز 11

سرعت دانلود سریعتر ارائه شده توسط 5G نیز بر عمر باتری گوشی شما تأثیر می گذارد. اگر زیاد سفر می کنید یا فقط می خواهید Galaxy S21 یا S22 شما با یک بار شارژ تا حد ممکن دوام بیاورد، 5G را برای آن مدت خاموش کنید. و اگر آخرین استاندارد شبکه 5G هنوز در کشور شما در دسترس نیست، 5G را خاموش کنید زیرا ممکن است به بهبود عمر باتری کمک کند.

نحوه خاموش کردن 5G در سامسونگ گلکسی S21 یا Galaxy S22

روشن یا خاموش کردن 5G در سری گلکسی S21 یا S22 نسبتاً ساده است. در ادامه مراحل خاموش کردن شبکه 5G را بیان کرده ایم:

  1. به Settings > Connections > Mobile networks بروید.
  2. Network mode را انتخاب کنید.
  3. شما باید حالت های مختلف شبکه را در اینجا ببینید. LTE/3G/2G (اتصال خودکار) را از لیست انتخاب کنید.
  4. این کار اتصال شبکه 5G را در گلکسی S21 یا S22 شما غیرفعال می کند و آن را فقط به شبکه های 4G LTE یا پایین تر محدود می کند.
  5. همچنین می توانید گوشی هوشمند Galaxy خود را طوری تنظیم کنید که فقط به شبکه های 4G متصل شود. از منوی Network گزینه LTE only را انتخاب کنید.

برخی از اپراتورها ممکن است این گزینه را غیرفعال کنند. در چنین مواقعی، نمی توانید 5G را به صورت دستی در گوشی گلکسی خود غیرفعال کنید.

توجه:
فرآیند خاموش کردن 5G صرف نظر از اینکه کدام مدل گلکسی S21 یا S22 را دارید، یکسان است.

مزیت های خاموش کردن شبکه 5G

خاموش کردن 5G در سامسونگ Galaxy S22 یا Galaxy S21 در درجه اول زمانی کمک می کند که عمر باتری گوشی موبایل شما به دلیل اتصال ضعیف شبکه به خطر بیفتد. با غیرفعال کردن 5G، گوشی شما به شبکه 4G متصل می شود که منجر به اتصال بهتر و عمر باتری بیشتر دستگاه شما می شود.

همچنین مطالعه کنید :  فایل Hosts چیست و چگونه آن را در ویندوز ویرایش کنید؟

هنگامی که در منطقه ای با پوشش مناسب شبکه 5G هستید، همیشه می توانید گزینه اتصال شبکه 5G را دوباره در موبایل خود فعال کنید.

بخش تبلیغات

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *