مگ می | MagMe
بعد از استخراج 21 میلیون بیت کوین چه اتفاقی خواهد افتاد؟
بازدید 559
مگ می تیم 483 روز پیش 1.0
بدون دیدگاه

بعد از استخراج 21 میلیون بیت کوین چه اتفاقی خواهد افتاد؟

آیا پس از استخراج آخرین بیت کوین، شبکه از کار می افتد؟ بعد از این رویداد چه اتفاقی می افتد؟

آیا می دانستید بیت کوین محدودیت عرضه 21 میلیون کوین دارد؟

گمانه زنی های زیادی در مورد دلایل خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو برای محدود کردن عرضه بیت کوین وجود دارد. با این حال، اکثر مردم معتقدند این رویکرد او برای ایجاد یک ارز دیجیتال قوی بدون تورم بود.

با این حال، دلایل هر چه که باشد، سؤالات مبرم دیگری مطرح می شود، مانند اینکه چه زمانی تمام بیت کوین استخراج می شود؟ علاوه بر این، پس از وقوع این اتفاق برای ماینرهای بیت کوین چه اتفاقی خواهد افتاد؟

چرا استخراج بیت کوین محدود است؟

بیت کوین حداقل از چند جهت شبیه به طلا است. این ارز یک شرط در سورس کد خود دارد که باید یک منبع محدود داشته باشد، به این معنی که بیت کوین و طلا هر دو منابع محدودی هستند. به همین دلیل، تنها 21 میلیون بیت کوین می تواند در گردش باشد.

همچنین، مانند طلا، بیت‌کوین نیز نمی‌تواند به‌طور غیرعادی ایجاد شود. استخراج آن مقداری کار می خواهد. البته تفاوت این است که بیت کوین ها از طریق ابزارهای محاسباتی استخراج می شوند نه اینکه به صورت فیزیکی از زمین خارج شوند.

استخراج بیت کوین نیازمند حل معادلات بسیار پیچیده ریاضی است. این معادلات با یک رشته الفبایی، معروف به هش (hash) رمزنگاری شده است، که کلید باز شدن آن با حل هر مسئله را نگه به دست می آید. یک هش با یک رشته صفر شروع می شود و سپس با حروف و اعداد تصادفی دنبال می شود، به عنوان مثال:

00000000000000006FCAq...

استخراج بیت کوین به سخت افزار فوق العاده قدرتمندی نیاز دارد که به طور خاص برای یک بار استفاده طراحی شده است. استخراج‌کنندگان ASIC معادلات فوق‌الذکر را برای یافتن هش به صورت پیوسته حل می‌کنند، و وقتی این کار را انجام می‌دهند، ماینر پاداش بلوک بیت‌کوین را دریافت می‌کند.

همچنین مطالعه کنید :  بیت کوین در سال 2022 چقدر می تواند پایین بیاید؟

تمام 21 میلیون بیت کوین قبلاً تولید شده است

ماینرها هیچ بیت کوین جدیدی ایجاد نمی کنند، حتی اگر به نظر می رسد که این کار را انجام می دهند. در حقیقت، ساتوشی ناکاموتو هنگام راه‌اندازی بیت‌کوین در ژانویه 2009، تمامی 21 میلیون بیت‌کوین را تولید کرد.

نقش واقعی یک ماینر ایمن سازی شبکه و پردازش تراکنش های بیت کوین است. هر 10 دقیقه یک ماینر موفق با حل یک معمای رمزنگاری یک بلاک جدید را کشف می کند و اجازه دارد آن را به بلاک چین بیت کوین اضافه کند.

بلاک ها به عنوان دفتر کل عمل می کنند و پر از تراکنش های بیت کوین هستند که منتظر پردازش هستند. برای این سرویس، به ماینرها به صورت خودکار بیت کوین و کارمزد تراکنش پرداخت می شود.

چه زمانی تمام بیت کوین ها استخراج می شوند؟

در اعلامیه منتشر شده Bitcoin V.0.1، ساتوشی ناکاموتو یک پیشنهاد یک جانبه به هر کسی که مایل به انجام توافق خود برای توزیع آنها بود ارائه کرد. تا زمانی که ماینرها برای کمک به امنیت شبکه و پردازش تراکنش های بیت کوین قوانین بیت کوین را رعایت کنند، در قالب بیت کوین و کارمزد تراکنش ها پاداش می گیرند.

گزارش رسمی بیت کوین، نرخی را که ماینرها به ازای کارشان بیت کوین دریافت می کنند را مشخص کرده است و بیان می کند که این نرخ هر چهار سال یکبار به نصف کاهش می یابد تا زمانی که همه بیت کوین ها استخراج شوند. می توان به این نتیجه رسید که وقتی عرضه بیت کوین تمام شد، سیستم پاداش می تواند با کارمزد تراکنش جایگزین شود.

همچنین مطالعه کنید :  بیت کوین در سال 2022 چقدر می تواند پایین بیاید؟

زمانی که بیت کوین راه اندازی شد، ماینرها به ازای هر بلوک تازه کشف شده، 50 بیت کوین پاداش دریافت کردند. این مقدار در سال 2012 به 25 بیت کوین و دوباره در سال 2016 به 12.5 بیت کوین کاهش یافت.

از سال 2021، ماینرها برای هر بلوک جدید 6.25 بیت کوین به دست می آورند. با این حال، در سال 2024، پاداش استخراج بیت کوین به 3.125 بیت کوین در هر بلوک استخراج شده کاهش می یابد. با این نرخ (با کاهش پاداش بلاک بیت کوین بعد از هر 210000 بلاک) آخرین بیت کوین تا حدود سال 2140 استخراج نخواهد شد.

با این حال، ویژگی‌های عجیب شبکه بیت‌کوین و نحوه گردآوری اعداد به این معنی است که، به طرز عجیبی، بیت کوین احتمالاً هرگز به عدد دقیقاً ۲۱ میلیون نخواهد رسید. وقتی بیت کوین به 21 میلیون رسید، احتمالاً چند اعشار کمتر از عدد دقیق خواهد بود.

پس از استخراج هر 21 میلیون بیت کوین چه اتفاقی برای ماینرها خواهد افتاد؟

عرضه محدود 21 میلیون بیت کوین، همراه با اتکای شبکه به ماینرها برای عملکرد، بیشتر کاربران و علاقه مندان بیت کوین را نگران کرده است. این عمدتا به این دلیل است که انگیزه اصلی ماینرها برای عملکرد به عنوان استخراج کننده، و دریافت پاداش بیت کوین است.

ساتوشی قبلاً در انتشار اطلاعیه بیت کوین راه حلی برای مشکل ارائه کرده است. همانطور که گفته شد، هنگامی که عرضه بیت کوین تمام شود، سیستم پاداش فقط از کارمزد تراکنش استفاده می کند. در حال حاضر، ماینرهای بیت کوین علاوه بر هر پاداش استخراج بلاک بیت کوین، کارمزد تراکنش دریافت می کنند که به محبوبیت بیت کوین کمک می کند. همچنین به حفظ امنیت شبکه بیت کوین کمک می کند.

با این حال، هنگامی که تمام 21 میلیون بیت کوین استخراج شد، استخراج کنندگان بیت کوین ممکن است تصمیم بگیرند که کارمزد تراکنش ها را بالاتر ببرند تا بخشی از درآمدهای از دست رفته در پایان پاداش استخراج بلاک را محاسبه کنند. با این حال، این به طور کامل تأیید نمی کند که تا آن زمان، پاداش بلاک بیت کوین دقیقه خواهد بود. اگر بیت کوین به نرخ نصف شدن فعلی خود ادامه دهد، در سال 2032 این رقم را به 0.78125 کاهش می دهد و در سال 2036 به 0.390625 کاهش می یابد.

همچنین مطالعه کنید :  بیت کوین در سال 2022 چقدر می تواند پایین بیاید؟

بنابراین، تا زمانی که قیمت بیت کوین افزایش پیدا نکند (که بسیاری انتظار دارند به دلیل کاهش استخراج، این اتفاق بیفتد)، ارزش پاداش استخراج بلاک بیت کوین به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

حتی زمانی که عرضه بیت کوین محدود است، استخراج کنندگان همچنان انگیزه خواهند داشت تا مدت ها پس از پایان عرضه، به پشتیبانی از شبکه ادامه دهند. ماینرها در حال حاضر پاداش هایی را به صورت کارمزد تراکنش و همچنین بیت کوین جمع آوری می کنند.

در حال حاضر، کارمزد تراکنش تنها حدود 6 درصد از درآمد یک ماینر را تشکیل می دهد. با این حال، انتظار می رود بازده کارمزد تراکنش قبل از اینکه شبکه بیت کوین به حد عرضه خود برسد، به طور تصاعدی افزایش یابد.

انگیزه ماینر برای حمایت از شبکه به احتمال زیاد قبل از استخراج آخرین بیت کوین به آهستگی به سمت دریافت کارمزد تراکنش ها تغییر می کند.

وقتی همه ی 21 میلیون بیت کوین استخراج شود چه اتفاقی می افتد؟

متأسفانه، سال 2140 برای بسیاری از ما در آینده بسیار دور است، بنابراین ما هرگز نمی دانیم با استخراج آخرین بیت کوین چه اتفاقی می افتد. با این حال، با توجه به جامعه فعال و پرشور بیت‌کوین، تصور می‌شود جایگزینی قوی در حال حاضر برای استخراج وجود داشته باشد، به احتمال زیاد به شکل یک فرآیند کارمزد تراکنش اصلاح‌شده مانند بالا.

در حال حاضر، نگرانی در مورد آخرین پاداش استخراج بلاک بیت کوین بیهوده است. احتمالاً تغییراتی در بیت‌کوین، شبکه بیت‌کوین، و در واقع، دنیای گسترده‌تر ارزهای دیجیتال قبل از آن زمان وجود خواهد داشت، بنابراین نتیجه ی آن را نمی توان به طور قطعی حدس زد.

بخش تبلیغات

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *