مگ می | MagMe
8 وب سایت برتر برای آموزش پایتون به کودکان
بازدید 568
مگ می تیم 710 روز پیش 1.0
بدون دیدگاه

8 وب سایت برتر برای آموزش پایتون به کودکان

با این 8 وب سایت که که یکی از در دسترس‌ترین زبان‌ها، یعنی پایتون (Python) را آموزش می‌دهند، علاقه به برنامه‌نویسی را در کودکان ایجاد کنید.

زبان های برنامه نویسی مانند جاوا، PHP و HTML در آزمون های زمان مقاومت کرده اند. با این حال، پایتون جدیدترین زبان است که از نظر محبوبیت در مدت زمان نوشتن، پس از جاوا اسکریپت در رتبه دوم قرار دارد.

Python فریم‌ورک های زیادی را برای توسعه ایجاد کرده است. با طیف وسیعی از کتابخانه های از پیش تعریف شده راه را برای تجزیه و تحلیل داده ها هموار کرده است.

این روزها کودکان ترجیح می دهند یادگیری را زودتر شروع کنند، مخصوصاً هنگام یادگیری زبان های برنامه نویسی. چرا فرزندتان را با دادن سطح آموزش مناسب از منابع معتبر در مسیر درست قرار نمی دهید؟

در این مقاله چند منبع معتبر و قابل توجه برای آموزش پایتون به کودکان خود به روشی سرگرم کننده و خلاق بیان شده است.

توجه: تمامی منابع آموزشی به زبان انگلیسی می باشند ولی آموزش اکثر آن ها از طریق بازی و سرگرمی است. برخی از دوره های پیشرفته ی آن ها دارای هزینه می باشد، ولی دوره های های مقدماتی و متوسطه و بعضا پیشرفته رایگان هستند.

1. Create & Learn

معرفی رایگان Create and Learn برای کدنویسی پایتون برای دانش آموزان کلاس 5 تا 9 طراحی شده است. این دوره پایه برنامه نویسی پایتون را معرفی می کند. بلوک های کد را با استفاده از انیمیشن ها و نقاشی های تعاملی توضیح می دهد.

با این دوره، فرزندان شما می توانند پروژه های متحرک مبتنی بر پایتون را با روایت های داستان محور بنویسند. حتی بهتر از آن، کودک شما می تواند همه اینها را در کمتر از یک ساعت یاد بگیرد.

دوره مقدماتی بیش از 55 دقیقه طول می کشد. در مدت زمان تعیین شده، دانش‌آموزان مقطع راهنمایی می‌توانند دوره پیشرفته Python برای هوش مصنوعی Create and Learn را بگذرانند.

همچنین مطالعه کنید :  10 اصل اساسی برنامه نویسی که هر برنامه نویس باید بداند

دوره پیشرفته Python for AI همان جمعیت شناسی دانش آموزان را هدف قرار می دهد. دستور زبان پایتون، حلقه‌ها، متغیرها، انواع داده‌ها، ساختارهای داده‌های داخلی و موارد دیگر را به آنها آموزش می‌دهد. این دوره در چهار بخش شامل 16 جلسه برگزار می شود.

هزینه دوره پیشرفته پایتون برای هوش مصنوعی 336 دلار است.

2. CodeWizardsHQ

کلاس برنامه نویسی CodeWizardsHQ بر روی ایجاد یک برنامه درسی مناسب برای مبتدیان برای آموزش پایتون به کودکان تمرکز دارد.

این دوره بر کاربرد پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی وب و علم داده متمرکز است. مدرسان دوره این مفهوم را از طریق بازی یاد می دهند تا زبان را سرگرم کننده و تعاملی کنند.

هر کلاس شامل جلسات کوتاهی است که ذهن جوان را سرگرم و درگیر می کند. این شرکت کنندگان را تشویق می کند تا یادگیری مبتنی بر پروژه را تمرین کنند تا کودکان مفاهیم اصلی برنامه نویسی را درک کنند. اینها شامل انواع داده ها، عملگرها، توابع، متغیرها، توابع و حلقه ها هستند.

یک مربی زنده کلاس ها را تدریس می کند، در حالی که دانش آموزان فرصتی برای تمرین اسکریپت نویسی پایتون در یک IDE مبتنی بر مرورگر دارند.

3. Tynker

Tynker یک راه حل جدید برای آموزش مجازی است که می توانید از آن برای آموزش پایتون به مشتاقان جوان برنامه نویسی استفاده کنید. دوره مقدماتی پایتون به کودکان 12 ساله و بالاتر کمک می کند تا پایه ای محکم در برنامه نویسی ایجاد کنند.

این دوره از یک رویکرد بازی تعاملی پیروی می کند تا مفاهیم پایه پایتون و بلوک های کد را به دانش آموزان آموزش دهد. با Tynker، به 115 فعالیت برنامه نویسی و 50 پازل کدنویسی دسترسی خواهید داشت که توانایی یادگیرنده در درک درس ها را ارزیابی می کند.

این دوره خود گام، از تاکتیک های یادگیری هدایت شده و درس های جداگانه استفاده می کند تا یادگیرندگان را با IDE مبتنی بر مرورگر درگیر کند. Tynker یکی از بهترین وب سایت های برنامه نویسی برای کودکان است که توانایی خود را در دنیای آموزش و برنامه نویسی ثابت کرده است.

این دوره بسیاری از فعالیت های فوق برنامه را ارائه می دهد، از طراحی شخصیت ها برای بازی های پایتون تا ویرایش سطوح بازی. فقط با 15 دلار در ماه، دانش‌آموزان می‌توانند مفاهیم پایتون را برای انجام محاسبات پیشرفته پایتون در آینده یاد بگیرند.

همچنین مطالعه کنید :  7 تا از بهترین ادیتور های لینوکس و جایگزین های Gedit

4. Trinket

Trinket یک مرکز منبع آموزش مجازی است که به کودک شما کمک می‌کند تا از اصول اولیه پایتون خود شروع کند. این پلتفرم دوره اصلی پایتون خود را به ده بخش آسان برای هضم تقسیم می کند. این بدان معنی است که دانش آموزان می توانند موارد ضروری را بدون ابهام بیاموزند.

ثبت نام کنندگان می آموزند که چگونه پایتون از متغیرها، عبارات منطقی، شرطی ها، لیست ها، دیکشنری ها و موارد دیگر استفاده می کند. در پایان دوره، یاد خواهید گرفت که با عملگرهای ریاضی پیشرفته تری مانند حد، اعداد و لیست ها کار کنید.

پس از اتمام دوره، دانش آموزان با درک عمیق از مفاهیم این دوره پایتون را ترک می کنند. سپس آنها می توانند مهارت های تازه یافته خود را تمرین کرده و آنها را در هر کار برنامه نویسی به کار ببرند.

5. CodeCombat

با رویکرد بازی-آموزش CodeCombat، دانش‌آموزان هرگز در یک مسیر یکنواخت گیر نخواهند کرد. این دوره دارای IDE مبتنی بر مرورگر با پایتون اختصاصی شده خود است. افزودن آموزش مبتنی بر متن به ذهن‌های جوان کمک می‌کند تا به سرعت با نحوه نوشتن پایتون آشنا شوند.

این پلتفرم نمایش های اسلاید و بازی های تعاملی دانش آموز محور را به مربیان ارائه می دهد. با استفاده از آنها می توانید سطح یادگیری و پیشرفت دانش آموز را ارزیابی کنید.

CodeCombat با موسسات دانشگاهی همکاری کرده است تا دانش آموزان بتوانند دانش خود را در یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی توسعه دهند.

6. PixelPad.io

PixelPad.io یک سیستم یادگیری مجازی اختصاصی در پایتون است. این به دانش آموزان کمک می کند تا به طور گسترده در زبان پایتون غرق شوند. با PixelPad، دانش‌آموزان می‌توانند به مواد آموزشی و IDE‌های آماده درون مرورگر دسترسی داشته باشند. این راه‌اندازی به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا خروجی را در لحظه ویرایش کنند.

همچنین مطالعه کنید :  آموزش استفاده از ساختارها (Structures) در سی شارپ (C#)

این پلتفرم به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا عمق یادگیری خود را ارزیابی کرده و اشتباهات خود را در حین کار برطرف کنند. موتور PixelPAD2D افزودنی حیاتی به برنامه درسی است. به یادگیرندگان می آموزد که چگونه از حلقه ها، objects، sprites، انیمیشن ها، توابع و assets استفاده کنند.

7. CheckiO

CheckiO یکی دیگر از برنامه های آموزش-بازی شده برای یادگیری پایتون است. به شما می آموزد که پایتون را با بیش از 500 ماموریت کدنویسی کنید که مفاهیم اساسی پایتون را در لحظه بیاموزید.

دانش آموزان این آزادی را دارند که با استفاده از موتور جستجوی داخلی CheckiO بین موضوعات جا به جا شوند. این پلتفرم با نکات ارزشمندی که در شفاف سازی بلوک های کد بیان می کند، به یادگیری کمک می کند.

CheckiO ابزارهای ارزیابی را برای اساتید و مربیان فراهم می کند تا پیشرفت دانش آموزان خود را پیگیری کنند.

آموزش CheckiO در سطح برنامه نویس پیشرفته از جمله نحوه ایجاد یک حساب GitHub را نیز آموزش می دهد.

8. Udemy

برخلاف اکثر پلتفرم‌های آموزش مجازی، Udemy به آموزش برنامه‌نویسی پایتون به دانش‌آموزان در سنین پایین اعتقاد دارد.

کدنویسی را به کودکان خود بیاموزید: برنامه نویسی پایتون را در هر سنی یاد بگیرید! این دوره به زبان آموزان کمک می کند تا با استفاده از بازی های تعاملی متعددی، اصول پایتون را یاد بگیرند.

دانش آموزان می توانند بر متغیرها، حلقه ها و توابع تسلط پیدا کنند. آنها می توانند به مفاهیم پایتون مانند Turtle Graphics، برنامه های تعاملی user-facing و غیره پیش روند.

این دوره شامل ویدیوهایی با کیفیت بالا است که می توانید بعداً مرور کنید تا اصول اولیه خود را احیا کنید. همچنین بخش های رایگان و ضمانت بازگشت وجه در صورت نارضایتی از خدمات وجود دارد.

بهترین دوره های پایتون برای آموزش کدنویسی به کودکان

این روزها پایتون یک زبان همه کاره و مورد تقاضا برای آموزش به کودکان است. از تحلیلگران داده تا مهندسان داده پیشرفته و توسعه دهندگان وب، بسیاری از افراد مختلف از زبان برنامه نویسی پایتون استفاده می کنند.

اگرچه پایتون یک زبان برنامه نویسی عالی برای شروع است، اما جایگزین‌های ساده‌تری هم برای کودکان وجود دارد. اگر فرزند شما علاقه شدیدی به کدنویسی نشان می دهد و مشتاق یادگیری چند زبان ساده است، گزینه های زیادی در دسترس است.

بخش تبلیغات

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *